TISKOVÁ PŘÍPRAVA

Tiskněte v centru Břeclavi za výborné ceny!

Je Vám vše jasné?  Je čas, vrátit se k poptávce tisku.

JAK PŘIPRAVIT TISKOVÁ DATA

Naším záměrem je dodávat vaše tiskoviny v co nejlepší kvalitě. Dbáme proto na přípravu dat před samotným tiskem. Správně připravený tiskový soubor má několik důležitých kritérií. Pojďme si shrnout ty nejdůležitější z nich.

Formát
K tisku příjimáme výhradně soubory PDF se správně nastavenou spadávkou. Pokud máte data ve formátu JPG, TIFF nebo jiném, tato data budou muset být námi dodatečně převedena. Tento převod bude zpoplatněn částkou 100 Kč. Do tohoto poplatku nejsou zahrnuty dodatečné grafické úpravy a převody z formátů typu DOC, XLS apod. (viz. níže)

Nepříjimáme soubory v otevřených formátech typu AI, INDD, CDR atd.

Spadávka
Každý dokument určený k tisku musí mít tzv. spadávku. Spadávka je prostor za čistým rozměrem dokumentu. Tento prostor bude po vytištění odříznut, nesmí se v něm tedy nacházet žádný text, logo nebo jiné důležité grafické prvky. Pokud chystáte např. leták se zeleným pozadím, v tomto prostoru se bude nacházet pouze zelená barva. Úlohou spadávky je zajistit, aby na okraji letáku po oříznutí na požadovaný formát nebyla bílá barva.

Nejčastěji se používá hodnota 2,5 mm, což znamená, že např. u vizitky, jejíž rozměr je 90x50mm, se výsledný rozměr prodlouží o 2,5 mm z každé strany a výsledný dokument tedy bude mít rozměr 95x55mm. Je ale nutné spadávku nastavit ručně, nikoli roztažením samotného hlavního plátna!

Nastavení spadávky:
Adobe Illustrator: Soubor – Nastavení dokumentu – Spad
Adobe Indesign: Soubor – Nastavení dokumentu – Spad

Pozn. Adobe Photoshop není primárně určen k vytváření tiskových dokumentů a nepodporuje správné nastavení spadávky. V případě, že data připravujete v tomto programu, k vytvoření finálního souboru použijte některou z našich šablon.

Rozlišení
Ideální rozlišení pro tisk se pohybuje mezi 200 – 400 DPI. Zejména pokud jsou vašimi dokumenty fotografiemi, obecně platí, že čím větší rozlišení, tím lépe.

Barevný prostor
Tiskové dokumenty musejí být připraveny v barevném prostředí CMYK. Toto je důležité obzvlášť pokud jsou vašimi dokumenty fotografie.

Měřítko
Data dodávejte vždy v poměru 1:1. Pokud to z nějakého důvodu není možné, je nutné brát v potaz rozlišení dokumentu (zjednoduešeně – čím větší poměr, tím větší rozlišení. ) Jiné měřítko než 1:1 vždy uveďte v objednávce a názvu souboru. Při přípravě dat se ujistěte, že rozměrovými jednotkami jsou milimetry, případně centimetry, nikoli pixely!

Bezpečná zóna
Podobně jako je spadávka malý prostor za čistým rozměrem, bezpečná zóna je menší prostor uvnitř letáku těsně před okrajem. V tomto prostoru se nesmí nacházet žádný text, nebo logo.

Ořezové značky
Jsou-li tisková data připravena správně a je nastavena spadávka, ořezové značky nejsou potřeba. Pokud si ale nejste správným nastavením dokumentu jisti, můžete ořezové značky do svého dokumentu přidat. Ořezové značky přidávejte vždy až za grafiku ve spadávce.
 

NEJSTE GRAFIK?
Pokud jsou pro vás výše popsané specifikace příliš složité, neváhejte nás kontaktovat a společně vymyslíme, jak vaše data co nejlépe připravit.

JINÉ FORMÁTY DODANÝCH DAT
Data v jiných formátech než PDF – např. TIFF a JPG příjimáme pouze po předchozí dohodě. Máte-li nachystaný katalog např. v excellu, bude potřeba tento dokument upravit a to může být v závislosti na konkrétním dokumentu složitý proces, který bude zpoplatněn. 

Poptávka tisku

Prosím potvrďte Váš souhlas se zásadami ochrany osobních údajů.

7 + 9 =

Objednejte tisk ještě dnes!

Nenašli jste co jste hledali?
Pošlete nám poptávku a naceníme Vám tisk
přesně podle Vašich požadavků.

lukas@reklamnicentrum.cz 

tel: 727 888 368

Vyzvednutí tiskovin je možné zdarma v centru Břeclavi

Reklamní centrum

Zde si můžete vyzvednout Vaše tiskoviny.